Ейдетика

Ейдетика

Заняття Ейдетикою – це ігровий тренінг, який знайомить дітей з їхньою пам’яттю. Допомагає усвідомити її безмежність і напрацювати вміння використовувати її з максимальною віддачею, використовуючи здатність представляти та візуалізувати інформацію.

 

Ейдетика – методика розвитку образного та асоціативного мислення.

Ось чому, як методика розвитку пам’яті, ейдетика широко використовується для навчання дітей. Це пов’язано з тим, що в перші роки життя у дітей права півкуля мозку, яка відповідає за орієнтацію у просторі та інтуїцію, розвинута більше лівої. Ось чому вправи по системі ейдетики ефективніші для дітей дошкільного віку. Якщо використовувати цю методику навчання відповідно до фізіологічних процесів, то результати будуть відмінними.

Мнемоніка (мнемотехніка) — мистецтво запам’ятовування, сукупність прийомів та способів, що полегшують запам’ятовування та збільшують обсяг пам’яті шляхом утворення штучних асоціацій.

Разом, Ейдетіка + мнемотехніка – це система внутрішнього листа, що дозволяє зберігати в мозок інформацію, перетворену в комбінації зорових образів.

Застосовуючи цю техніку, ми вчимося використовувати природні механізми пам’яті мозку і зможемо повністю контролювати процес запам’ятовування, збереження та пригадування інформації.

Дослідження вчених підтвердили, що задатки мнемоніки є у всіх, тільки от в процесі дорослішання вони приглушуються. На жаль, як зазначають психологи, рік у рік ми втрачаємо цю «дитячу» здатність, і в дорослому віці людей, які вміють детально відтворити зорові, звукові або тактильні образи, стає значно менше.

Навіщо ж втрачати такий дар природи, коли можна його розвивати та спрямовувати?