День української мови

День української мови

  • Date & Time:
    • Листопад 9, 2022

Кожен із нас – мешканець України, який хотів би, щоб їхні діти більше розмовляли українською. Але як створювати для своїх дітей україномовне середовище, в якому дітям було б комфортно соціалізуватися та пізнавати світ? Чи є вже таке україномовне середовище у Харкові?
Динаміка – позитивна, проте поки що не можна сказати, що україномовним дітям комфортно перебувати на вулиці, у гуртках чи взаємодіяти з іншими людьми,
які здебільшого розмовляють російською.

Звичайно, такий “день українського” класно було б мати щодня, але треба
рухатися поступово 🙂
Думаю, надалі ми запропонуємо збільшувати кількість таких днів на тиждень.

Мені здається, ця ініціатива буде корисна багатьом батькам та дітям Харкова та інших українських міст.

Зважаючи на позитивний досвід батьків Києва, ми вирішили запровадити щотижневі “дні української мови”. У нашому садочку ми розпочали з вівторка☺.
Наші вихователі попросили батьків протягом цього дня з ранку до вечора спілкуватися з дітьми українською, підтримувати спроби дітей розмовляти українською в домашньому комфортному середовищі, щоб вона також ставала мовою їхнього повсякденного життя.
Мультфільми, музика, книги в цей день також українською.
Цього дня вихователі ненав’язливо виправляють дітей, коли вони говорять що-небудь російською: “А ти знаєш, як це буде українською?”, “А можеш повторити те, що ти сказав українською?”
По можливості попросили батьків почати впроваджувати принцип “one parent – one language” (тато завжди розмовляє з дитиною українською, а мама – російською (або навпаки ☺)