Як підготувати дитину до дитячого садочка

Кожна дитина відчуває тривогу та страх коли вперше вирушає до дитячого садочка, і це нормально. Але так само, окрім дітей, тривогу відчувають батьки. Їх переповнюють сильні емоції: хвилювання, тремтіння, очікування. Така сімейна подія стає для них джерелом сильного стресу.

Команда вихователів БебіЛенд радить усім батькам використовувати літні місяці для підготовки дитини до важливого кроку. Якщо ви звернете увагу на кілька речей, ви допоможете дитині легше адаптуватися до нових умов і зробите  перебування в дитячому садочку більш радісним.

  1. За кілька тижнів до початку відвідування садочка почніть привчати дитину до нового режиму (наприклад, встановіть бажаний час для сніданку та сну). Для маленьких дітей важливий звичний режим, і однією з головних труднощів, з якими стикається дитина в дитячому садочку, є необхідність підлаштовуватись під новий розклад дня. Вам слід поступово привчати дитину до таких змін.
  2. Поговоріть із вихователем. Розкажіть  основну інформацію про дитину: стан здоров’я, інтереси та схильності. Так само, розкажіть, чи є у дитини домашні тварини, які страви вона полюбляє, як засинає вдень. Буде також корисно вказати основні причини занепокоєння дитини щодо дитячого садочка.
  3. Покажіть дитині дитячий садочок та допоможіть їй адаптуватися. За тиждень до початку занять відвідайте разом з дитиною садочок та познайомтеся з вихователем. По можливості покажіть дитині, де розташований туалет, навчіть ним користуватися – малечу це може хвилювати.
  4. Виберіть разом із дитиною “заспокійливий предмет”. Батьки добре знають, що у дитини є предмети, які її заспокоюють (наприклад, улюблена іграшка або ковдра, без якої вона відмовляється лягати спати). Це вроджений механізм, який дозволяє дитині заспокоюватися, коли немає дорослих.
  5. Перш ніж розпочнеться навчальний рік, дізнайтеся про порядок дня в дитячому садочку, продумайте, хто, крім вас, може відводити дитину і забирати наприкінці дня. Чим ретельніше ви продумаєте всілякі ситуації, тим менше ви турбуватиметеся за дитину, відповідно у малюка буде менше хвилювань.
  6. Коли ви приводите дитину до дитячого садочка, щоразу кажіть, що ви заберете малечу ввечері. Завжди перед відходом підбадьорюйте та бажайте доброго дня.
Якщо ви допоможете дитині підготуватися до дитячого садочка, у вас разом з’являться приємні спогади на довгі роки!